Dinner in the Sky® Tallinn 2015 juuli Toggle

Dinner in the Sky® Tallinn LIVE 2015

Dinner in the Sky® Tallinn LIVE 2015 toimus 28. juuli – 2. august Vanasadamas, Admiraliteedi basseini ääres. Dinner in the Sky® on unikaalne üritus, mis on mõeldud kõigile, kes soovivad tavapärase eine või kohtumise muuta unustamatuks. See on ainulaadne projekt, mis on tuntud kogu maailmas. Dinner in the Sky® on tunnustatud oma kõrgete standardite ja parima kvaliteedi poolest. Dinner in the Sky® ürituste idee on pakkuda uskumatut fine diningu elamust taevas – eksklusiivne atmosfäär, meeliköitev vaade linnale ja toit maailma tippkokkadelt.

Pildid 2015 juuli üritusest

Kokad Dinner in the Sky 2015 juuli üritusel

Serge Vieira

Portrait Serge Vieira

Pärast õpipoisiaega ja kutsediplomite omandamist Dominique Robert’i juures Chamalière’is töötas Serge Vieira ühe aasta Bernard Andrieux’ restoranis Clermont Ferrand’is. Ta kohtus oma abikaasa Marie-Aude’iga töötades ühe hooaja jooksul Chateau Marçay restoranis Chinonis. Pärast seda tuli kolme Michelini tähega pärjatud restoran L’Espérance, kus ta töötas koos Marc Meneau’ga Saint-Père-sous-Vézelay’s, kuhu ta jäi kolmeks aastaks. Sellele järgnes kolm aastat tööd Saint-Bonnet-le-Froid’ linnas asuvas restoranis L’auberge des Cimes koos Régis Marconiga. Ta valmistus Bocuse d’Or võistluseks hr Marconi abiga ja võitis selle 2005. aastal.

Seejärel alustas Serge Vieira uut elu reisides üle kogu maailma, külastades Hispaaniat, Portugali, Šveitsi, Norrat ja Austraaliat, kus ta jagas koolitustel, kulinaarsetel demonstratsioonidel, konsultatsioonidel ja gastronoomia seminaridel oma teadmisi prantsuse ja rahvusvahelistele kokkadele.

2009. aasta kevadel viis ta ellu oma unistuse ja avas koos Marie-Aude’iga oma gurmee restorani Cantali departemangi südames Chaudes-Aigues’ linnas. Ta sai oma esimese Michelini tähe 2010. aastal ja teise 2012. aastal. 2015. aastal nägi valgust uus projekt – avaldati Sergei Vieira raamat, mis on talle edu toonud retseptide kogumik. Kuid kokk vaatas palju kaugemale tulevikku ja valmistub praegu uue toitlustusasutuse avamiseks Chaudes-Aigues’ südames, kus on 45-kohaline gurmee brasserii ja 18 trendikat ruumi.

Antti Lukkari

AS20140815DITS_189(1)

Antti Lukkari on Matti Jämseni sous chef ja oli ka Matti commis 2014. ja 2015. aasta Bocuse d’Oril, kus ta valiti parimaks commis kokaks maailmas.
Antti on võitnud ma mitmeid noore koka võistusi, nende hulgas on ta pärjatud Põhjamaade parima noore koka tiitliga.

Matti Jämsén on töötanud mitemetes tipprestoranides nii Soomes kui välismaal. 2009. aastal töötades restroanis Die Quadriga, tõi ta restoranile ka Michelini tärni. Eelsmisel aastal võttis Matti üle kuulsa restorani G.W.Sundmans juhtimise, restorani peetakse üheks Skandinaavia parimaks restoraniks.

2011. aastal esindas Matti Soomet prestiižsel Bocuse d’Ori võistusel Lyonis, kus ta saavutas 5. koha. Bocuse d’Or on enim hinnatud kokanduskonkuss maailmas, kus selgitatakse välja maailma parimad kokad. Samuti on Mattit tunnustatud Soome aasta parima koka tiitliga, mille ta pälvis 2005. aastal. 2015. aastal hinati Matti liharoog Bocuse d’Oril parimaks liharoaks, ning seda pakub Antti ka Dinner in the Sky külalistele.

Elav muusika

Nele-Liis Vaiksoo

Nele-Liis portree

Nele-Liis Vaiksoo alustas laulmist 6-aastaselt ETV laulustuudios Aarne Saluveeri juhendamisel. Lisaks on ta õppinud klaverit Tallinna Muusikakoolis, mille lõpetas aastal 1999.
Muusikalilaulja karjääri alustas juba 16-aastaselt, mil kehastas peaosalist Sarah’it muusikalis “Vampiiride tants”. Sama osa mängis aastatel 2008-2010 mitusada korda ka Saksamaal Roman Polanski lavastuses “Tanz der Vampire”. Ta on osalenud rohkem kui kahekümnes muusikalis, nende seas “ Mary Poppins”, “Shrek”, “West Side Story”, “Hüljatud” jpt. Kolm aastat tagasi alustas koostööd Olav Ehalaga ning üheskoos on antud üle saja kontserdi nii Eestis kui ka välismaal. Lisaks on andnud oma hääle Disney animafilmidele “Rapuntsel” (nimiosa) ning “Lõvikuningas” (Nala). Detsembris 2013 andis ta välja oma esimese sooloalbumi “Mina”, mis tähistab 15 aasta möödumist muusikalilaval.

ShutDown