vana esileht Toggle

2016. aastal külastas maailmakuulus taevarestoran Dinner in the Sky® Eestit 15.-21. juulil.

 

Dinner in the sky / Press

 

See kord toimus Dinner in the Sky® üritus Tallinna Vanasadamas, kus meie külalised said nautida lõunat, õhtusööki või suupisteid! Kogu nädala vältel pakkusime maineka Soome tippkoka Filip Langhoffi roogasid. Sel aastal oli taevarestoran esmakordselt Tallinna Merepäevade programmis. Ühtlasi üllatasime külastajaid kümnenda tegevusaasta puhul Taevakontsertidega – 18.-21. juuli õhtusöökidel astusid publiku ette Chalice ning Laura.

Dinner in the Sky® on unikaalne üritus, mis on mõeldud kõigile, kes soovivad tavapärase eine või kohtumise muuta unustamatuks. Ürituse idee on pakkuda uskumatut fine dining elamust taevas – eksklusiivne atmosfäär, meeliköitev vaade linnale ja toit maailma tippkokkadelt. See ainulaadne projekt on tuntud oma kõrgete standardite ja parima kvaliteedi poolest kogu maailmas.

 


Dinner_concerts_noback-01

 

Taevarestoran Dinner in the Sky® üllatas publikut kümnenda juubeliaasta puhul ainulaadse Taevakontsertide sarjaga. Uue ürituste sarja avasid 18.-21. juulil Chalice ning Laura, kes esinesid 50 meetri kõrgusel Vanasadamas vaatega õhtusele Tallinnale.

Taevakontserdid tegi muuhulgas eripäraseks intiimne õhkkond: igale õhtusöögile mahtus vaid 22 kuulajat, kes istusid ringis ümber artisti. Muusika kõrval sai taevarestoranile omaselt nautida põnevaid roogi maailma tippkokkadelt.

 


 

Toimumiskoht

 

 • Vanasadam, Tallinn

  Kuupäevad ja programm

 

 • 15.07 – Merepäevad
 • 16.07 – Merepäevad
 • 17.07 – Merepäevad
 • 18.07 – Taevakontserdid
 • 19.07 – Taevakontserdid
 • 20.07 – Taevakontserdid
 • 21.07 – Taevakontserdid

  Kokk ja esinejad

 

 • 15.07 -Filip Langhoff / Merepäevad
 • 16.07 -Filip Langhoff / Merepäevad
 • 17.07 -Filip Langhoff / Merepäevad
 • 18.07 -Filip Langhoff / Chalice
 • 19.07 -Filip Langhoff / Chalice
 • 20.07 -Filip Langhoff / Laura
 • 21.07 -Filip Langhoff / Laura

 


 


 

Dinner in the Sky® Tallinn 2016 külaliskokk

Filip Langhoff

bw_DSC8888

Filip Langhoff / ASK*

Filip Langhoff on pärit rikkaliku loodusega Soomest – ta sündis 1980. aastal Helsingis. Juba lapsepõlves oli Filipi lemmiktegevuseks vanaema aiast või Soome metsadest ürtide ja marjade korjamine. Filipi vanemad valmistasid talle ja tema kahele õele-vennale põhimõttekindlalt kodutoitu, mis äratas temas huvi koostisainete ja toiduvalmistamise vastu.

Filippi inspireerib ümbritsev igapäevaelu. Ta leiab inspiratsiooni metsikust loodusest ja linnast, maalt, taludest ja nende toodangust, perelt ja sõpradelt.

Filipi kokakarjäär sai alguse Soome restoran-koolis Karises ja Mariehamnis. Pärast kooli lõpetamist 1999. aastal kolis ta Norra, kus alustas tööd Brasserie Hanskenis ja Holmen Fjordhotellis. Otsides inspiratsiooni ja väljakutseid, kolis Filip Hispaaniasse Barcelonasse, kus ta töötas Comerc24-s ning hiljem praktikandina El Bullis. Kui talle pakuti peakoka ametikohta Oslos asuvas ühe Michelini tärniga restoranis Spisestedet Feinschmecker, otsustas Filip koos oma naisega tagasi Põhjamaadesse kolida.

Veetnud enam kui kümme aastat välismaal, kolis Filip koos perega tagasi Soome. Helsingis töötas ta peakokana Soome ainsas kahe Michelini tärniga restoranis Chez Dominique, rajades samal ajal ka oma konsultatsiooni- ja toitlustusfirma Cibus by Langhoff.

2012. aasta augustis avas Filip Langhoff koos oma naise, Michelini tärni restorani kogemusega sommeljee Linda Stenman-Langhoffiga restorani Ask. 2014. aasta märtsis sai kahe noore soomlase restoran oma esimese Michelini tärni.

Filipi toit on saanud palju positiivset vastukaja, seda on nimetatud tõeliseks ja ehedaks, väga peeneks söögiks. Tema toiduvalmistamise põhimõte on pühendada piisavalt palju aega puhaste toorainete leidmisele – mõnikord lihtsalt uidates ringi loodusküllases Helsingi ümbruskonnas, teinekord jälle otsides värsket jahisaaki või kala Lõuna-Soomes. Filip laseb koostisosadel enda eest rääkida, lihtsalt tõstes need maitsed taldrikule.

Ask on väike ja intiimne 26 istekohaga restoran, mis asub Helsingis kaunis Kruununhaka piirkonnas. Ask pakub komplektlõunaid ja -õhtusööke koos hoolikalt valitud joogikaardiga. Toiduained on pärit väiketaludest, mahe- ja biodünaamilisest põllumajandusest. Sageli kohtab menüüs ulukeid, looduses kasvanud kala ja metsaande.

Ask saab inspiratsiooni looduselt, värsketest köögiviljadest, keskkonnast ja ümbritsevatelt inimestelt.

”Ask keskendub elustiilile ja valikutele ning me usume, et kõigel on väärtus“.

http://restaurantask.com/

 
 

Dinner in the Sky® Tallinn 2016 menüü

 
 

Lunch in the Sky® menüü

 

Balti mere heeringas & mungalill

Koha, kukeseened & pastinaak

Leeder & maasikad

 
 

Dinner in the Sky® menüü

 

Balti mere heeringas & mungalill

Sibul ja muna

Koha, kukeseened & pastinaak

Leeder & maasikad

 
 


 

Dinner in the Sky® taevakontserdi esinejad

 

Chalice

_MG_1964

Chalice / Jarek Kasar

Jarek Kasar (enamasti küll tuntud oma ühemeheansambli nime Chalice järgi; sündinud 3. aprillil 1983) on eesti laulja.
Muusikukarjääri alustas ta räpparina, kuid tema muusikalised katsetused segavad elektrooniliste ja sageli eklektiliste kompositsioonidena musitseerimistraditsioone üle maailma, alates Aafrika päritolu rahvamuusikast kuni tänapäevase elektroni välja.
Esimene album ilmus 2003 ja kandis nime “Ühendatud inimesed” ja tema laul “Minu inimesed” oli ühendkooride loona kavas ka 2007. aasta laulupeol “Ilmapuu”. Aastal 2011 esitas ta Põhuteatris oma esimest ooperit “Katuselt”. Teatri NO99 repertuaais on olnud tema muusikal “Lindmees”.

Laura

002fl

Laura / Laura Põldvere

Laura nimi kõlab tuttavalt. Ta on võitnud peaaegu kõik võimalikud laulukonkursid ning edukalt figureerinud muusikamaailmas nii jazz-, eksperimentaal- kui popartistina. Viimasena lausa niivõrd edukalt, et temast on saanud möödunud aastakümne enimmängitud artist Eestimaa raadiojaamades. Kahtlematult muljetavaldav fakt, kuid Laura ei ole lasknud end sellest häirida. Tema peamine tegutsemapanev jõud on kannatamatu soov saada paremaks ning pakkuda kuulajatele mitmekülgset muusikat – mille muuga siis veel seletada muusika õppimist nii Eestis, Ameerikas kui Saksamaal.

2012. aastal jõudis kätte hetk, mil Laura otsustas teha puhkepausi popimaailmas. Ja ikka selleks, et ennast täiendada, eksperimenteerida muusikaliselt, teha eriprojekte ning koostööd parimate muusikutega üle maailma. Nüüdseks viivad kontserdid Laurat Eestist aina kaugemale.

Täna on Laura taas valmis vallutama raadioeetrit, internetti, suuri lavasid ning telepubliku südameid. 2015. aasta lõpus ilmus Laural Sven Lõhmuse kirjutatud singel “Supersonic”, millega laulja astus üles ka lauluvõistlusel Eesti Laul 2016.

Laura üheks kaubamärgiks on kindlasti tema omapärased ja põnevad esinemisriided ning pidev koostöö moemaailma tipptegijatega. Viimasel ajal on Laura ise disaininud oma lavariided koostöös Anni B. ja Madis Liplapiga.

 


 

Dinner in the Sky® meedias

eemeedia

 


 

Dinner in the Sky® koostööpartnerid

Lanson logo

tallink

EE_BLACK

 


 

Galerii

 
IMG_6647v

IMG_6637v

IMG_6514v

IMG_6436v

IMG_6375v

IMG_6355v

Dinner in the Sky® Taevakontsert 198 €

• Hind kahele inimesele
• Tõste kestus 60 minutit
• Tõsted toimuvad 17:00 – 20:30
• Menüü koosneb neljakäigulisest õhtusöögist
• Jookidest serveeritakse aperitiiv, vein ja digestiiv
• Õhtusöögiga liitub esineja

Dinner in the Sky® sunset Taevakontsert 238 €

• Hind kahele inimesele
• Tõste kestus 80 minutit
• Tõste toimub 22:00
• Menüü koosneb neljakäigulisest õhtusöögist
• Jookidest serveeritakse aperitiiv, vein ja digestiiv
• Õhtusöögiga liitub esineja

ShutDown